Реабілітація

ТОВ «Антнс-Орто» пропонує повний комплекс протезування кінцівок: виготовлення та встановлення новітніх протезів для ніг, консультацію та подальшу реабілітацію. Залежно від ступеня активного способу життя пацієнта, будуть підібрані складові протеза, які дозволять не тільки ходити та стояти, але й займатися спортом.

Час опанування навичок пересування на протезі залежить від багатьох факторів. Серед них рівень соматичного здоров’я пацієнта та рухової активності, рівень ампутації, ступінь функціональних можливостей м’язів тулуба і кінцівок, рівень координованості, коливання об’ємних розмірів кукси та інших.

Не треба пояснювати важливість реабілітаційних заходів з перших днів після ампутації. Можлива реабілітація у стаціонарі та амбулаторно. Технік-протезист і лікар-реабілітолог проведуть повний комплекс реабілітації та навчать ходити на протезі, приділяючи увагу освоєнню симетричною ходи з перших кроків, покажуть та відпрацюють з Вами техніку подолання перешкод на протезі та інші життево необхідні речі. Вони покажуть, як і що потрібно робити, щоби хода була правильною. Особлива увага приділяється усуненню контрактур. Лікувальна фізкультура та загальноукріплюючі вправи включено до реабілітаційних заходів.

Приклади вправ та епізоди навчання можливо переглянути на нашому Ютюб-каналі

Реабілітація складається з 3-х етапів:

1) адаптація до протезу, зміцнення м’язів кукси, тазового поясу;

2) навчання управлінню протезом, тренування координації рухів;

3) усунення контрактур(тугорухомості) усіченої кінцівки.

На 1-му етапі пацієнта навчаємо стояти з рівномірною опорою на обидві кінцівки.

На 2-му етапі відпрацьовуємо техніку перенесення маси тіла з однієї ноги на іншу, проводимо тренування опорної і переносної фази кроку протезу та здорової кінцівки, поєднаного з перенесенням маси тіла на протез в момент розгинання гомілки, стегна (протеза).

Ha 3-му етапі відпрацьовуємо рівномірні крокові рухи та ритмічну координовану ходу з однаковим просуванням вперед, як здорової так і протезованої кінцівки.

Одним з обов’язкових етапів реабілітації є усунення контрактур(тугорухомості) усіченої кінцівки. Контрактура суглоба – обмеження пасивних рухів в суглобі, викликане рубцевою деформацією шкіри, м’язів, сухожиль, суглоба. Найчастіше виникають згинальні контрактури (тобто стан кінцівки, коли її не можна розігнути) в тазостегновому, колінному, ліктьовому суглобах. Контрактури перешкоджають протезуванню і подовжують терміни реабілітації.
 
Колектив підприємства «АНТИС-ОРТО» надає інформаційну підтримку нашим пацієнтам

та консультує з будь-яких питань стосовно підбору та виготовлення продукції.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE